Close
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  Filters
  انتخاب زبان
  جستجو

  باغسازی انگلیسی

  باغسازی انگلیسی

  باغسازی انگلیسی

  سبک باغسازی در انگلستان شامل دوران جدید باغسازان در این کشور، از سال ۱۵۱۹ شروع شده است. در طرح‌های سنتی و قدیمی سعی بر این بوده که از خطای چشم در مورد ترکیب رنگ‌ها، کاشت درختان و درختچه‌ها با نظم ردیفی پشت سر هم و همچنین ایجاد تپه ماهور، برکه و یا دریاچه‌های مصنوعی استفاده شود. این‌گونه باغ‌ها بیشتر برای استفاده ثروتمندان بوده است و شامل باغ‌های رسمی و هندسی بوده است. این سبک باغسازی تا اواخر سلطنت الیزابت اول ادامه داشته است.

   

  تعادل و تقارن در معنای جدید در منظر انگلیس به کار گرفته شد. طراحان منظر انگلیسی که ازهندسه ساختگی که از قاره اروپا آورده شده بود، خسته شدند شروع به امتحانِ ایده ایجاد دوباره­ی طبیعت کردند. تلاش­های اولیه در طراحی باغ­های انگلیسی شامل باغچه­ های رسمی، مارپیچ های(ماز) همیشه سبز، توپیاری و باغ­های به هم پیوسته بود، در واقع باغسازی به سبک طبیعی و غیررسمی که فاقد شکل­های هندسی و خطوط مستقیم و.. بود درآمد.

  به‌ طورکلی در این سبک پیاده‌روها عریض‌تر و مقدار گل کاری کمتر شده و جای خود را به سطح وسیع از چمن‌ها داده است. در همین دوران، در فضای کوچک اطراف خانه‌های مسکونی باغچه‌های کوچکی احداث و نیز گاهی از جعبه‌های گل در اطراف پنجره‌ها استفاده شده است. به‌ طور کلی سبک باغسازی در انگلستان متأثر از سبک ایتالیایی فرانسوی است.

  عناصر ساخته شده مانند آلاچیق ها و حوض های زیبا در این ایده گنجانده شده است. بسیاری از گونه های مختلف درختان و درختچه ها که در کنارسواحل منحنی دریاچه ها و مسیرها کاشته شده اند، توصیف کننده باغ انگلیسی معمول هستند. این سبک برای سایتهای بزرگ مناسب است. برای باغسازی با سبک انگلیسی، اگر بتوانید تپه ها یا دیوارهایی ایجاد کنید، از سایت های مسطح هم می­توان استفاده کرد.

  نه فقط در باغهای خصوصی و ویژه، به طور کلی باغ، نقاطِ دید لذت بخش و یک فضای شگفت انگیز برای قدم زدن ایجاد میکند. منظر سبک سنتی انگلیسی به تفکر دقیق در مورد جاگذاری و مجاورت گیاهان نیاز دارد. مرتب کردن آنها بر اساس ارتفاع، به فضای باز و بزرگی احتیاج دارد تا بتواند تاثیر پس ­زمینه، میان­ زمینه و پیش ­زمینه را نشان بدهد. این نوع از منظر برای مناطق شمالی ایالات متحده بسیار مناسب است.

  درختان مخروطی که مناسب باغ­های انگلیسی به شمار می­ آیند، شاملfir، سرو، false-cypress  (گونه Chamaecyparis) و  (bald cypress (Taxodium distichum  می­باشد.

  درختچه های بومی گلدار مانند (red-osier dogwood (Cornus sericea ، فندق بهاره (Hamamelis vernalis)، rhododendron و درختچه ­های رز نیز می­توانند به این سبک باغ اضافه شوند.

  نظر خود را بیان کنید
  بستن
  اپلیکیشن دیبای سبز
  دانلود از کافه بازار
  دانلود از کافه بازار
  دانلود از گوکل پلی