Close
(0) آیتم ها
شما هیچ موردی در سبد خرید خود ندارید
همه دسته ها
  Filters
  انتخاب زبان
  جستجو

  نگاهی به منظر مدرن و معاصر

  نگاهی به منظر مدرن و معاصر

  منظر مدرن و معاصر

  بیان تفاوت این دو سبک در منظر سختر از تفاوت آنها در معماری است. چون یک منظر مدرن میتواند در فضای خانه ی مدرن، معاصر یا سنتی اجرا شود و همینطور یک منظر معاصر میتواند در خانه ی مدرن معاصر یا سنتی باشد که بستگی به اهداف زیبایی شناسی و طراح آن دارد. به علاوه گیاهان به خودی خود متعلق به هیچ سبک خاصی نیستند. گیاهان میتوانند در زمینه ­های مختلفی برای نشان دادن سبک مشخصی استفاده شوند. در منظر سبک ها بیشتر به وسیله­ ی شکل باغچه­ ها، نوع مصالح مورد استفاده و ترتیب و نظم گیاهان شناخته میشوند تا نوع گیاهان استفاده شده.

   

  منظر مدرن:

  منظر مدرن با خطوط صاف، لبه های تیز و به صورت مینیمالیست شناخته میشود. منظر مدرن معمولا معتقد است کوچکترین عنصر هم اهمیت زیادی دارد (less is more). یک ترکیب رنگی کمرنگ و یا تک رنگ و فقط یک تا سه نوع مختلف از گیاهان که در بخش­هایی از یک خط مستقیم قرار دارند برای طراحی بهتر است. متداولترین گیاهان مورد استفاده در منظر مدرن با توجه به ویژگی­های سادگی  و مجسمه مانند بودن آنها عبارتند از جعبه چوب شمشاد، بامبو، سرخس و برگ بو. صرف نظر از نوع گیاه، مطمئن شوید که گیاهان ساده را با فرم های متفاوتی انتخاب کنید.

  طراحی خانه و منظر توسط معماران KZ

  طراحی منظر توسط GUNN، معمار منظر

  منظر معاصر:

  منظر معاصر در مقایسه با منظر مدرن تمایل به طبیعی بودن بیشتر و به کار بردن منظر نرم دارد. منظر معاصر از امکاناتی که در سایت قرار دارد استفاده کرده و فضا را با بیشتر کردن گیاهان و تغییر فرم ها بهبود می بخشد.در منظر معاصر، منحنی ها مورد استقبال قرار می گیرند، اما باید مناسب فضا باشند، تاکید بر استفاده از چوب اغلب وجود دارد، و گل های روشن هستند، هر چند که آنها باید مرزها و فضاهای مشخص داشته باشند. و باز هم کوچکترین عناصر اهمیت دارند.

   

  طراحی شده توسط طراحی منظر ملبورن

  Reed Hilderbrand, ASLA

  نظر خود را بیان کنید
  بستن
  اپلیکیشن دیبای سبز
  دانلود از کافه بازار
  دانلود از کافه بازار
  دانلود از گوکل پلی